wz

[ Späť | Obnoviť | Dopredu ]

Táto stránka sa správne zobrazuje kódovaním Windows 1250. Stránky sú optimalizované pre Microsoft Internet Explorer 4.0 a viac pri rozlíšení 1024x768 pixelov.

RADOSŤ

Je pekné slnečné počasie a človeku sa hneď pozdvihne nálada a cíti sa lepšie, keď vidí vonku ožiarenú krajinu. Aj keď je 1.2.2012, ešte sme u nás nemali pravú zimu so snehom a radovánkami detí pri zimných hrách na sánkach, korčuliach, pri stavbe snehuliaka a podobne.
Je čas nášho  44.výročia svadby... pred rokmi to bolo nie veľmi príjemné, keďže som ležala v nemocnici a svadba sa mala, podľa pána primára, konať v zastúpení. O to príjemnejšie je dnes, keď mám vrcholný pocit radosti spojenej s vďačnosťou.
Prvé čo som urobila, bola modlitba za všetkých tých, ktorí sa podieľali na naplnení mojej radosti a za tých, na ktorých som myslela pri uskutočnení svojho cieľa, darovania. Nie je u mňa síce pravidlom, že obdarovávam svojich blízkych vecami, ktoré slúžia aj inému cieľu a to pomoci iným, potrebnejším a na pomoc odkázaným ľuďom, ale konám tak vždy, keď sa naskytne ku tomu príležitosť. Taká príležitosť sa naskytla a využila som ju.
Našla som na internete webovú stránku s ponukou predaja bábik s krstným listom a kúpa tejto bábiky pomôže zachrániť jedno dieťa z krajín tretieho sektora tým, že bude očkované proti život ohrozujúcim detským chorobám. Neváhala som a išla si bábiku objednať, no na moje prekvapenie, tú, ktorú som si vybrala, odmietli poslať na Slovensko, bola len pre prijímateľov z Českej republiky. Miesto, kde sa bábika nachádzala bolo v Prahe a tu... spásonosná myšlienka... oslovila som našu netovú kamarátku Květulku z Prahy s veľkou prosbou, či by mi mohla túto bábiku objednať ona na svoje meno a potom zaslať na Slovensko.
Stalo sa, naša Květuka hneď po prijatí môjho e-mailu bábiku objednala a pri jej doručení na jej adresu v Prahe, na tej istej obálke, ktorú ani neotvorila, prelepila adresu, napísala moju a poslala ju na Slovensko.
Ďakujem pekne za pomoc, ktorú mi Květulka, inak ju voláme aj "naše netové SLNIEČKO", poskytla. Podotýkam, že sme sa nikdy osobne nestretli a o to viac si vážim jej čestnosť a férovosť s promptnosťou s akou všetko obratom vybavila. Nedá mi nespomenúť aj udalosť, kedy mi pani Alenka alias  "Anelaaja" z Jablunkova darovala k Vianociam obrazovku PC, veľký dar, ktorý mi umožňuje komunikovať s netovými priateľmi a robiť webové stránky. Takisto sme sa nikdy nestretli osobne. Ďakujem Alenka a nezabúdam.
Je mi ľúto, že ponuka bábik nie je jednotná, čiže predať hociktorú vybratú bábiku do ktorejkoľvek zeme, odkiaľ sa ozve kupec. Slovensko je susedná krajina a tak by v tom nemal (?) byť problém.
O čo ide?
Pokiaľ sa dá, obdarovávam blízkych v čase mojich narodenín a menín či iných výročí spojených s mojou osobou. Teraz je príležitosť darovať bábiku vnučkám, ktoré s nami žijú v dome tak, aby to bol dar spoločný pre obe. (Bohužiaľ, môj skromný dôchodok mi nedovoľuje kúpiť naraz dve bábiky a takto je vec vyriešená.)
Moja radosť z toho, že obdarujem aspoň maličkosťou sa rozmnožila o radosť Květulky, že prospela dobrej veci, radosť vyhotoviteľa bábiky, zväčša sú to deti, ktoré bábiky šijú, o radosť jedného zaočkovaného dieťatka v chudobnej krajine a radosť dvoch vnučiek, ktorým je bábika určená. Som šťastná, že sa dobre mienené vydarilo. Tak málo stačí človeku ku šťastiu...

A tu sú fotografie  bábiky menom Anežka...

Neskôr ešte dopíšem ďalšie prežívania dobra...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odkazy na Vaše webové stránky

Moje
webové stránky

Vianoce: http://vianocesk.szm.com
Svadba:
http://svadbask.unas.cz
Bylinky:
http://bylinky.czweb.org
Čas Vianoc:
http://vianocesk.wz.cz

Cintorín:
http://cemetery.zaridi.to
Bábiky:
http://svetbabik.czweb.org
Slovania: http://slovania.czweb.org/
Pani Príroda:
http://eufrosyne.wz.cz
Jánska noc:
http://cbjanskanoc.ic.cz
Veľká noc:
http://velkanoc.czweb.org
Gloria Polo:
http://gloriapolo.czweb.org
Moji psíkovia:
http://mikinka.czweb.org
Milujem pani P... :
http://eufrosyne.wz.cz
Veľkonočné sviatky: http://velkanoc.czweb.org
Michal Krpelan: http://michalkrpelan.wz.cz
Cezmín ker a alias:
http://cezmin.czweb.org
Aishwarya Ray z Indie:
http://aishwarya.wz.cz
Horné Chlebany :
http://hornechlebany.unas.cz

Rádioamatérstvo :
http://cbrsk-chlebany.unas.cz/
Múdra ako rádio: http://www.mudraakoradio.euweb.cz
CB Fan rádioklub Slovakia-CBRSK Chlebany: http://cbrsk.euweb.cz
Blog Jánska noc a iné: http://www.cbjanskanoc.webovastranka.sk
Webové stránky, ktoré som urobila iným zdarma
Pes Buldog english: http://ruda-etuda.czweb.org
Olympionik:
http://olympionikholub.wz.sk
Sedmičkári:
http://rannisedmicka.wz.cz
Práva dieťaťa:
http://dieta.czweb.org

[ Späť | Obnoviť | Dopredu

By Cezmín Slovakia 2012